BENDERS Polska

Benders jest to silna szwedzka firma rodzinna, która opracowuje, produkuje oraz wprowadza na rynek konkurencyjne produkty, oferując wysoką jakość usług dla sektora budowlanego.

Ich relacje z klientami oparte są na długoterminowych zobowiązaniach, gdzie znajomość branży, doświadczenie i osobista obsługa są wysoko cenione. Benders łączy doświadczenie i wiedzę z ciekawością na temat nowych trendów oraz wspólnym rozwojem wraz z naszymi klientami. W ten sposób tworzą najlepsze produkty w ich regionie i przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego.

Zyski są reinwestowane w firmie, aby stworzyć warunki dla ekspansji i do radzenia sobie z panującymi wahaniami koniunktury. Firma charakteryzuje się silnym zaangażowaniem w zadania i przekonaniem, że wysiłki przyniosą korzyści zarówno klientom, jak i środowisku.

Wszelkie działania Bendersa są napędzane przez filozofię, że należy rozwiązywać problemy bezpośrednio tam, gdzie mają one miejsce, aby stworzyć trwałe ulepszenia. Stawiają na ciągły rozwój wizji ich produktów, technologii i personelu w celu wzmocnienia marki Benders oraz bycia liderem branży budowlanej.

30 lat gwarancji

Udzielamy 30 lat gwarancji na wytrzymałość, wodo i mrozoodporność, przy spełnieniu przepisów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz zastosowaniu się do instrukcji montażu Benders.

BENDERS PALEMA-S

W rodzimej Szwecji Benders Palema –S jest najlepiej sprzedającym się modelem od lat ’60. Ze względu na swój klasyczny wygląd z podwójną falą, dachówka ta jest dobrym wyborem dla wszystkich typów domów. Dostępne są 4 rodzaje powłok w 18 kolorach.

benders polska dachówka cementowa palema

BENDERS MECKLENBURGER

Dachówka z delikatną falą, posiada wieloletnią tradycję oraz jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów w Europie. Występuje w 2 wariantach powłok oraz 8 kolorach.

dachówka cementowa benders macklenburger

BENDERS POJEDYŃCZA-S

Pojedyńcza –S – kształt pojedynczej fali. Charakteryzuje się bardziej eleganckim, klasycznym profilem. Pasuje równie dobrze do ogólnego obrazu starych, jak i nowych domów. Występuje w 3 wariantach powłok oraz 4 kolorach.

dachówka cementowa benders pojedynńcza -s

BENDERS CARISMA

Dachówka Benders przeznaczona dla nowoczesnej architektury, proponująca zupełnie nowe możliwości projektowe. Carisma łączy w sobie klasyczny wygląd dachów łupkowych z najnowszą technologią. Wielkość pojedynczej dachówki została tak zaprojektowana, że mimo prostego kształtu, posiada bardzo dużą obciążalność. Występuje w dwóch wariantach powłok oraz w 4 kolorach.

dachówka cementowa benders carisma

Katalog produktów BENDERS

katalog benders dachówki betonowe

Katalog dachówki betonowej Benders.

Benders-Katalog.PDF

Instrukcja montażu

Instrukcja-Montażu.PDF

Zawsze wysoka jakość

Bezkompromisowo najlepsze surowce, nowoczesne metody produkcyjne i niezawodne, komputerowe sterowanie procesów w zakładach Benders dają jego dachówkom wysoką i równą jakość. Każda dachówka jest dokładną kopią wszystkich innych i wszystkie dachówki razem współpracują aby dać wytrzymały i piękny dach. Podwójne, uszczelniające występy na zakładkach zapobiegają wtargnięciu śniegu i deszczu pod dachówki. Poprzeczki na spodzie wzmacniają dachówkę, a dwie wypukłości podporowe umożliwiają wentylację całego spodu poprzez zmniejszenie do minimum przylegania do łaty nośnej. Szczelność i wytrzymałość sprawdzane są codziennie, a produkcja znajduje się pod nadzorem szwedzkiego Instytutu Kontroli Betonu. Dachówki Benders barwione są w masie, odpornym na starzenie się pigmentem tlenku żelaza, absolutnie homogeniczne, posiadają taką gładkość powierzchni, że woda i śnieg z łatwością z niej spływają i są atestowane dla nachyleń dachu już od 14 stopni. Wszystkie dachówki Benders spełniają wymagania szwedzkiej normy SS 227705, niemieckiej DIN 1115 jak również standardu europejskiego EN 491:1991

Wygoda

Ile tak naprawdę kosztuje położenie dachu? Końcowy rozrachunek powinien uwzględniać wszystkie koszty, nie tylko materiałowe. Prace budowlane muszą iść szybko i efektywnie. Dlatego Benders wprowadził wiązanie piątkami dachówek, co oznacza, że wszystkie Palema –S wiązane są piątkami na paletach dla zminimalizowania strat transportowych. „Piątki” są lekkie do przenoszenia, usprawniają i przyśpieszają kładzenie dachówek, co obniża koszty. System pakowania Benders jest systemem unikalnym, i co ważne, poprawiającym warunki pracy na budowie.

Ze względu na zróżnicowane potrzeby naszych Klientów, możliwe jest transportowanie dachówek nie tylko pakowanych po 240 sztuk (standardowo), ale również po 120 sztuk na palecie – w celu zminimalizowania ilości strat poniesionych podczas przewozu.